Arbetstimmar per månad 2020

MånadArbetsdagarArbetstimmarLör & SönÖvriga
Januari2116882
Februari2016090
Mars2217690
April2016082
Maj19152102
Juni2116881
Juli2318480
Augusti21168100
September2217680
Oktober2217690
November2116890
December2016083
Total årsarbetstid252201610410
Snitt / Månad211688.670.83
År 2020 var ett skottår dvs. Februari månad hade en extra dag den 29:e. Skottår sammanfaller vart 4:e år.